קופת גמל להשקעה - סוכנים

למי זה מתאים?

קופת הגמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה להשקעה במוצרים הפיננסים השונים ומתאימה מאוד למשקיעים אשר מעוניינים לבצע שינויים תכופים בתמהיל ההשקעות ללא אירוע מס וליהנות מעמלות נמוכות בניהול ההשקעות (לדוג': עמלות ק/מ). 

הקופה מהווה מוצר חיסכון פנסיוני שמשאיר עד לרגע האחרון את זכות הבחירה בידי החוסך: האם לקבל סכום הוני או להפוך את הכספים לכספי קצבה מוכרת הפטורה ממס. 

קופת גמל להשקעה - המדריך המקוצר 

מי רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה? כל אחד רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה, בכל גיל וללא סכום מינימאלי נדרש להפקדה. עם זאת, בשונה ממוצרי השקעה אחרים, יש תקרת הפקדה שנתית בגובה 70 אלף שקל.

ניתן למשוך את הכסף בכל עת? כן, הקופה נזילה ולכן ניתן למשוך את הקופה בכל עת בצורה הונית (כסכום חד־פעמי) בתשלום מס רווחי הון, שעומד היום על 25% מהרווח הריאלי. אך, כפי שצוין, מי שימשוך את הכספים לאחר גיל הפרישה בצורת קצבה יוכל ליהנות מקצבה חודשית פטורה ממס לחלוטין.  

 


האם ישנן הטבות מס בגין ההפקדה לקופה? לא, בגין ההפקדות עצמן לא ניתן לקבל הטבות מס, וזאת בשונה מקופות גמל מסוג קצבה, שבהן מפקידים כספים לחיסכון הפנסיוני.
 
אילו יתרונות מיסוי כן קיימים בקופה החדשה? יתרון נוסף לאלו שהזכרנו ניתן למצוא בדמות דחיית מס - כך שכל עוד לא נמשכים כספים מהקופה אין תשלום מס על הרווחים שנצברו בה לאורך השנים. מדובר ביתרון כאשר החוסך מעוניין למשל לבצע שינויים במסלול ההשקעה (בקרנות נאמנות כל מעבר בין קרן לקרן מוגדר כאירוע מס כתוצאה ממכירת הקרן הישנה ורכישת החדשה). 

האם ניתן לבחור מסלולי השקעה ואת רמת הסיכון? כן. בשנים האחרונות, לאחר המשבר הגדול של 2008, החברות המנהלות קופות גמל השיקו מסלולים רבים המאפשרים התאמה של המסלול בהתאם לטווח ההשקעה והמטרות של החוסך. כך, אלו שירצו לחסוך לילדיהם לטווח ארוך, רמת הסיכון שבה יחסכו תהיה בוודאי שונה מאלו המכוונים לחיסכון.  

לקבלת מידע נוסף, אנו מזמינים אותך להשאיר פרטיך בטופס
שלהלן ומומחי אינפיניטי ישובו אליך בהקדם: 

קופת גמל להשקעה - סוכנים
כניסה לחדר הפרטי שלי
לקביעת פגישה אישית חינם עם מומחה אינפיניטי
מחקר ומידע
חינוך פיננסי TV
אינפיניטי דיגיטלי
לוח ארועים כלכליים
תגובה למידד המחירים לצרכן
ריבית בנק ישראל
אינפיניטי תקשורת ופרסום