ארגון הבוגרים-האוניברסיטה הפתוחה

השנה מציינת האוניברסיטה הפתוחה 40 שנים לפתיחת שעריה האקדמיים, במסגרת זו, יצאה בפרוייקט ייחודי בו הציגה סיפוריהם של בוגרים בולטים. עוזי לוי, האנליסט הראשי בקבוצת אינפיניטי סיפר את סיפורו במגזין הארץ: 


אחת הבעיות הרווחות בשוק העבודה הישראלי הינה הדרישה לניסיון מקצועי מעובדים דורשי עבודה ובוגרי אקדמיה. סטודנטים רבים ברחבי הארץ, מוכשרים ככל שיהיו, מתקשים למצוא עבודה בתחום בו הם רוצים לבנות עצמם. סטודנטים רבים מסיימים את לימודיהם לאחר שירות צבאי וטיול ארוך בממוצע בגיל 26-27 וקיים פרק זמן ארוך של התמחות מקצועית וגם זאת במידה והכל הולך "חלק".

היתרון הגדול של האוניברסיטה הפתוחה כגוף אקדמי מוביל בישראל, הוא שהיא מאפשרת לסטודנטים ללמוד באמצעות טכנולוגיות מהתקדמות בארץ ובמקביל לעבוד ולקצר את זמן ההתמחות עד לקבלת התפקיד הנחשק בשוק העבודה. בנוסף, תנאי הקבלה מאפשרים למועמדים ללימודים להתקבל ולהוכיח את כשרונם במהלך הלימודים במסגרת עמידה בתנאי הלימודים הנדרשים (בחינות, מטלות), זאת כאמור במקביל ליישום פרקטי במסגרת עבודתם השוטפת.  

הרי אותם סטודנטים מסיימים ללמוד וכבר צברו ניסיון בשוק העבודה. זהו יתרון אדיר בשוק העבודה הישראלי. מניסיוני האישי ולאחר שני תארים באוניברסיטה הפתוחה, אני יכול לסכם ולומר שהיכולות הנדרשות והנרכשות במהלך תקופת הלימודים האקדמאים באו"פ הן: אוטודידקטיות, נחישות ויכולת ניהול עצמית. אלה כמובן יתרונות אותם המעסיקים הגדולים במשק מחפשים. הרמה האקדמית גבוהה במיוחד ולא מתאימה לכל אחד, אך יחד עם זאת האוניברסיטה מעצימה את הסטודנט בשלל תכנים ועזרים טכנולוגיים, באמצעות הנחייה ישירה של מרצים ועוד.

חווית הלמידה שלי באו"פ והיתרונות אותם רכשתי כבוגר B.A בכלכלה וכבוגר M.B.A במנהל עסקים ניכרים היטב ביום יום שלי. יתרה מכך כמנהל מחלקת המחקר של קבוצת ההשקעות אינפיניטי , היתרונות של בוגרי האו"פ המועסקים בקבוצה בולטים במיוחד.

נקודה נוספת אותה אדגיש היא ההון האנושי של סגל האוניברסיטה הפתוחה. סגל המרצים וראשי התוכניות הם מהמובילים במערכת האקדמית בישראל, הם מודעים היטב לקשיים השונים של מנעד הסטודנטים, ונכונים תמיד לסייע ככל הניתן. אחת הדרכים הבולטות לסיוע זה היא הטכנולוגיה העוצמתית באמצעות אתר הבית ששוקק חיים 24/7 בהם מרצים וסטודנטים שואלים ומקבלים תשובות ללא דיחוי, שיעורים מוקלטים, קבצי בחינות לדוגמא וחומר רב להעשרה של הסטודנט.

האוניברסיטה הפתוחה מבחינתי היתה ונותרה בית חם שסיפק לי כלים, תובנות ורעיונות ליישום בחיי המקצועיים. 

ארגון הבוגרים-האוניברסיטה הפתוחה
כניסה לחדר הפרטי שלי
לקביעת פגישה אישית חינם עם מומחה אינפיניטי
מחקר ומידע
חינוך פיננסי TV
אינפיניטי דיגיטלי
לוח ארועים כלכליים
תגובה למידד המחירים לצרכן
ריבית בנק ישראל
אינפיניטי תקשורת ופרסום