חיפוש - אינפיניטי

בונים על הבנקים וסומכים על הגז; המלצות אינפיניטי ל-2018

 פרוייקט "המלצות 2018" עבור כלכליסט
בית ההשקעות חוזר לפרויקט ההמלצות של כלכליסט לאחר שב-2017 הניבו בחירותיו תשואה ממוצעת של 12%; גם השנה ממליצים באינפיניטי על פיזור נרחב של תיק ההשקעות, עם בחירה בנדל"ן, בבנקים ובחברת לוגיסטיקה

01.01.2018

מניות:

כלכלית ירושלים

כלכלית ירושלים הינה חברת נדל"ן, הפועלת בעצמה ובאמצעות חברות בנות, ביניהן מבני תעשיה ודרבן, בתחומי הנדל"ן השונים, לרבות השכרת נדל"ן מניב, הקמה ורכישה של מבנים לתעשייה, משרדים, מסחר ומגורים. החברה יצאה משליטת משפחת פישמן בשנת 2015 והיא נשלטת כעת ע"י דוד פורר, חברת סאמיט שבשליטת איש העסקים זוהר לוי וגופים מוסדיים. בשנים האחרונות פועלת החברה במרץ למימוש החזקותיה בחו"ל והתמקדות בנדל"ן בישראל. החברה השכילה להפחית משמעותית את רמת המינוף שלה ומנגד להגדיל באופן עקבי את ההכנסות והתזרים מנכסיה. החברה נסחרת לפי מכפיל הון של כ-0.85 ולהערכתנו, עקב חוק הריכוזיות, סביר כי תמוזג עם מבני תעשייה הנסחרת במכפיל הון של כ-1.05. המשך השיפור במבנה החוב של החברה, התמקדות בנדל"ן מקומי, פיתוח מספר פרוייקטים ועסקת המיזוג שבפתח, מהווים הזדמנות השקעה מעניינת בחברה.

בנק דיסקונט

בנק דיסקונט, בניהולה של המנכ"לית הדומיננטית לילך אשר טופילסקי, משנה פניו בשנים האחרונות ועובר בהנהגתה תהליך התייעלות ארוך טווח, כדי להתאים עצמו לשינויים בסקטור הבנקאות ובצריכת הבנקאות עצמה. הבנק אמור להחזיק תקופה ארוכה יותר בחברת האשראי שלו בניגוד לשני הבנקים הגדולים, ואמור לשפר את יחסי היעילות שלו, אשר כעת הם בין הגבוהים במערכת הבנקאית. הבנק נסחר במכפיל של  0.75 על ההון העצמי שלו, מחיר נמוך יחסית לבנקים האחרים ומדביק את הפער מהם במהירות.

בנק לאומי

הבנק היחיד שפרשת רשויות המס בארצות הברית מאחוריו, ממשיך להציג בדוחות תוצאות גבוהות מתחזיות האנליסטים עם תשואה שנתית על ההון של מעל 9%. תיק האשראי הסולידי ויחס הלימות ההון שעומד על מעל 11.35% איפשר לבנק לקבל אישור להעלות את שיעור דיבידנד ל – 40% מהרווח, לעומת 20% כיום. הבנק נסחר בתמחור נוח להערכתנו , בכ- 90% על ההון ועוד בסביבת ריבית אפסית.  עליה אפשרית בציפיות הריבית עשויה עוד להטיב עם תוצאותיו בעתיד.

אוברסיז

אוברסיז, בשליטת קרן פימי, עוסקת במתן שירותים לוגיסטיים כוללים "מן הנמל אל המדף" והיא בעלת פריסה ארצית רחבה בסמוך לנמלי ישראל במיקומים אסטרטגיים. החברה נרשמה למסחר בדצמבר 2016. החברה המשיכה להציג צמיחה נאה בפעילות הליבה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, למרות התחרות בענף. במקביל, אוברסיז ביצעה מספר מהלכים שצפויים לתמוך בהמשך צמיחה של החברה, ביניהם השקעה במרכז לוגיסטי בישראל והקמת פעילות חדשה בנמל בגאנה. לאחר ירידה של 14% מתחילת השנה, אנו מעריכים שהתימחור שלה נוח גם בהתחשב בשליטת פימי והציפיות להמשך פעילותם בה, החברה נסחרת לפי שווי שוק 340 מיליון ₪, המשקף מכפיל רווח של כ-12.5.

סאפיינס

סאפיינס עוסקת בתחום פיתוח פתרונות תוכנה לחברות ביטוח. החברה נמצאת בשליטתה של פורמולה מערכות (48.7%). בתחילת השנה איבדה סאפיינס לקוח מהותי מה שגרם לאובדן הכנסות ולירידה ברווחיות וכפועל יוצא לירידה דו ספרתית במחיר המניה. בשנים האחרונות ביצעה החברה מספר רכישות, כאשר העיקרית הינה רכישת Stone River בתחילת השנה. רכישה זו אמורה להעמיק את אחיזתה של סאפיינס בשוק האמריקאי. בכוונת סאפיינס לבצע מהלכי ייצוב וייעול בחברה הנרכשת, תוך הרחבת מערך המכירות. סאפיינס צומחת בשיעור דו ספרתי, מעל צמיחת השוק וחובת ההוכחה הינה על החברה בצד שיפור רווחיותה. להערכתנו, המחיר הנוכחי מהווה נקודת כניסה מעניינת.

 

אג"ח:

אינטרנט זהב ד

אינטרנט זהב הינה חברת ההחזקות, באמצעותה שולטת יורוקום של שאול אלוביץ' בבזק. בשנה האחרונה חוו חברות הקבוצה טלטלה בעקבות החקירה המתנהלת כנגד בכירים בבזק, מה שהוביל לעליית תשואות באגרות החוב של אינטרנט זהב. למרות החקירה המתמשכת, בזק ממשיכה להציג רווחיות גבוהה וצפויה לסיים את שנת 2017 עם רווח של כ- 1.4 מיליארד ₪, אשר יאפשר לה להמשיך ולחלק דיבידנדים בסכומים ניכרים, אשר מהווים מקור לפרעון אגרות החוב של בי-קום ואינטרנט זהב. למרות הירידה במחיר מניית בזק בשנה האחרונה, רמת המינוף של אינטרנט זהב אינה גבוהה ויחס ה- LTV נמוך מ- 60%, כך שתשואה צמודת מדד של כ- 4.7% למח"מ של כ-2.9, הינה אטרקטיבית מאד ביחס לחלופות הקיימות בשוק.

כנפיים ז

כנפיים הינה חברת החזקות, אשר הנכס העיקרי שלה הינו חברת התעופה הלאומית אל על. במהלך השנה התממשה מניית אל על בחדות, לאחר שנסקה במאות אחוזים בשנים האחרונות. מנגד, חברת הבת הנוספת גלובל כנפיים הונפקה במהלך השנה, כך שמרביתן המוחלט של החזקות כנפיים הינן סחירות. למרות הירידה החדה במניית אל על, רמת המינוף של כנפיים נותרה נמוכה מאד, כשיחס ה-LTV נמוך מ- 35%. החברה השכילה במהלך השנים האחרונות לפרוס את חובותיה באמצעות החלפות ופרעונות מוקדמים של סדרות האג"ח הקצרות ושחררה את מניות השליטה באל על משעבוד ובכך הגדילה משמעותית את הגמישות הפיננסית. ראוי לציין, כי במהלך השנה הועלה אופק הדירוג של החברה מיציב לחיובי ולהערכתנו, לא מן הנמנע כי דירוג החברה הנוכחי (-A) יעלה במהלך השנה הקרובה.

גזית גלוב יב

גזית גלוב הינה חברת אחזקות, המחזיקה בחברות נדל"ן מניב הפועלות בארה"ב, קנדה, אירופה, ברזיל וישראל. לאחרונה הקימה החברה זרוע אחזקות פרטית להשקעות בארה"ב כדי להשיא ערך ולמקסם את ההשקעות ,מנגד אמורה החברה למכור את ההחזקה בחברת הריט האמריקאית רג'נסי . יחסי המינוף של החברה הינם סבירים לחברת נדל"ן, כל החברות הבנות מחלקות דיבידנדים באופן קבוע. האג"ח הינה צמודת מדד, במח"מ של כ- 7 שנים ונסחרת בתשואה שהיא מעל האג"ח של חברות דומות בשוק.

רציו ב

חברת רציו מחזיקה ב-15% ממאגר לוויתן , מאגר הגז הגדול בישראל. המאגר אמור להתחיל לספק גז החל מסוף 2019. לסדרה שעבוד על תמלוגים מהמאגר עצמו בסך 1%, הסדרה הינה שקלית, מח"מ האג"ח הוא כ 4.5 , תשואה לפדיון כ 4.7% .

 

דסק"ש ו'

חברת דסק"ש הינה חברת אחזקות, אשר אחזקותיה העיקריות הינן שופרסל, סלקום ונכסים ובנין (שלושתן חברות סחירות). השיפור בסביבה העסקית ומהלכי ההתייעלות בחברות הבנות תרמה לשיפור בתוצאותיהן העסקיות וכתוצאה מכך גרמו לעליות במניות אלה, במיוחד במניית שופרסל אשר עלתה בכ-80% מתחילת השנה. המשך השיפור בתוצאות העסקיות מאפשר לחברות אלו להגביר את היקף חלוקת הדיבידנדים, מה שמהווה מקור שוטף העומד בפני דסק"ש. העלייה במניות של חברות המוחזקות, ביחד עם מספר מהלכים להורדת המינוף הקטינו את יחס ה-LTV של החברה לרמה של כ-55%. נציין כי בתחילת השנה עלה הדירוג של החברה המנפיקה בדרגה אחת ל-BBB ובהמשך השנה שונה אופק הדירוג לחיובי. הצלחת המהלך של גיוס סדרה י' והחלפה חלקית של סדרה ו' הביאו לשיפור בנזילות החברה ולהורדת עומס הפירעונות בשנים הקרובות. להערכתינו, יחסי המינוף והנזילות הנוכחיים מצדיקים העלאת דירוג ביותר מדרגה האחת, מה שעדיין לא מגולם בתשואה של 2%, בה נסחרת האג"ח בעלת מח"מ קצר של 3.66.  

 

 

חיפוש
כניסה לחדר הפרטי שלי
לקביעת פגישה אישית חינם עם מומחה אינפיניטי
מחקר ומידע
חינוך פיננסי TV
אינפיניטי דיגיטלי
לוח ארועים כלכליים
תגובה למידד המחירים לצרכן
ריבית בנק ישראל
אינפיניטי תקשורת ופרסום