אמאזון כחברה אמריקאית למסחר אלקטרוני ושירותי ענן כבר הצליחה להרשים אותנו בשנים האחרונות. ג'ף בזוס מייסד החברה הוכיח את יכולותיו הניהוליות והוביל את החברה לשווי שוק של כ- 1.5 טריליון דולר.
בשנת 2018 ביצעה החברה מהלך מעניין ורכשה את חברת PILLPACK; בית מרקחת מקוון בעל רישיון ממכר תרופות ב-50 מדינות ארה"ב בעל טכנולוגיה ומערכות אוטומטיות לחידוש מרשמי תרופות ובכך סימנה את כניסתה לתחום. בשבוע האחרון יצאה החברה בהודעה רשמית כי השיקה את הפעילות בתחום הפארמה ופתחה בית מרקחת אונליין עם שירות שילוח מהיר עד בית הלקוח.
איך השירות בפועל עובד?
השירות יתבצע בפשטות ע"י הורדת אפליקציית "Amazon Pharmacy".
רופאים ממרפאות שונות יוכלו לשלוח מרשמים לבית המרקחת המקוון, השירות יאפשר ללקוחות בארה"ב להזמין תרופות עם מרשם בשליחות עד הבית. יתרה מכך חברי 'אמזון פריים' ייהנו ממשלוח ללא תשלום ולקוחות אחרים יוכלו לקבל את השירות בחינם במשלוח עד 5 ימים או להוסיף תשלום לקבלת משלוח מהיר.
נכון לנקודת זמן זו השירות פתוח כבר לרוב מדינות ארה"ב ומכבד את רוב סוגי הביטוח, השירות יוצע גם לאוכלוסייה שאינה מחזיקה בביטוח – רכישת תרופות בדרך חסכונית יותר דרך האפליקציה.

כפי שניתן לנחש ביום ההודעה הרשמית חברות הפארם המקוונות וחברות הפצה נוספות בארה"ב כדוגמת CVS ֹ ו- Rite Aid ירדו בחדות.
החשש של כניסת אמאזון לתחום מורגש בקרב חברות הפארם המתחרות בייחוד בשל היתרון המשמעותי של החברה ביכולות השילוח המהירות – דבר ההופך את התהליך לקל מהיר ונוח שדוחק את המתחרות בתחום קצת לפינה.

לאמאזון שליטה בשוק האונליין האמריקאי וצפוי שנראה כבר בקרוב שיתופי פעולה עם חברות תרופות רבות ומעניין יהיה לראות האם תצליח לעודד צמיחה מוגברת בתחום ואף להשתלט על נתח משמעותי ממנו כבר בקרוב.

*אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות של קבוצת אינפיניטי להשגת תשואה כלשהי. קבוצת אינפיניטי מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של המדד הנסקר, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם חברות במדד הנסקר, למועד פרסום זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לקבוצת אינפיניטי ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה, לרבות חברות המנויות במדד הנסקר. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד. טלח.