לא צריך להיות איש שוק ההון בשביל לדעת שהייתה ירידה חדה בקניות בגזרת הקניונים בישראל. הקורונה פגעה בהרבה סקטורים אבל אחד הסקטורים שללא ספק סבל הכי הרבה הוא הקניונים. קצת נתונים: מהשיא של לפני המשבר מליסרון ירדה בשיעור של 53%, עזריאלי ירדה בשיעור של 43%, וביג ירדה ב- 39%.
אז נכון, המדינה נכנסה לסגר, ומסע שופינג בקניון כבר אי אפשר לעשות, ומכאן שהכנסות הקניונים מפדיון החניות ירדו לאפס. לפני כשנה (או במילים אחרות לפני הקורונה) אמרנו כבר שהקניות באינטרנט יפגעו קשות בהכנסות החניות הפיזיות ולא רחוק היום שבו נראה רחפנים מגיעים לבתים עם מגש פיצה או חולצה מזארה. אז האם הקורונה באמת הייתה המסמר האחרון בסקטור הקניונים ? האם באמת נעדיף לשבת בבית, בפיגמה ולהזמין קניות מהסופר ? כן, ללא ספק אחרי שמתרגלים זה הרבה יותר נוח.
אז מה לגבי הקניונים, האם אפשר לתקוע את המסמר האחרון בארון ?

ממש לא, הקניונים בישראל יהיו חייבים לשנות כיוון ומשם לרוץ קדימה. אם נסתכל על הקניונים הסגורים מסביב לעולם, בסופי השבוע הם נהפכו למקום בילוי משפחתי, זה קניון קצת אחר מזה שהורגלנו אליו. 
אולי את הקניות בסופר אפשר לעשות דרך האינטרנט ואולי גם רכישת בגדים אבל מה לגבי מקום בילוי משפחתי שופע מסעדות, מקומות ישיבה, הפעלות לילדים, מקום ממוזג ומסוגר שבו ההורים יוכלו לנוח בו ולשחרר את הילדים להוציא אנרגיה?
אפשרות אחרת תהיה להסב חלק מהקניון או את כולו לדיור לגיל השלישי. נכון מדובר על מודל עסקי אחר אבל התקופה מצריכה שינוי. חוץ מזה קבוצת עזריאלי כבר היום מפעילה מקבצי דיור לגיל השלישי, ככה שאת העסק הם מכירים ומזומנים לא חסרים בקופה. 
תהיה תקופת הסתגלות, יהיו ירידות בהכנסות, תהיה עליה בהוצאות אבל העתיד הוא ירוק, ירוק מאוד.


*אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות של קבוצת אינפיניטי להשגת תשואה כלשהי. קבוצת אינפיניטי מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של המדד הנסקר, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם חברות במדד הנסקר, למועד פרסום זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לקבוצת אינפיניטי ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה, לרבות חברות המנויות במדד הנסקר. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד. טלח.