חסכונית-קופת גמל להשקעה

חוסכים? מחפשים תכנית חיסכון עם אפיק השקעה נוח ופשוט שיכול להניב תשואה גבוהה יותר מהריבית בבנק ולשמור על כספכם זמין בכל עת? הכירו את "קופת גמל להשקעה" תכנית שעשויה להתאים לכם!

 

מהי קופת גמל להשקעה?

"קופת גמל להשקעה" הינה אפיק חיסכון הוני הניתן למשיכה בכל עת, בכפוף לתשלום מס רווח הון בגובה 25% על הרווח הריאלי שנצבר בקופה בלבד, ללא קנסות משיכה או יציאה. הקופה מהווה מוצר חיסכון פנסיוני שמשאיר את זכות הבחירה בידי החוסך ומאפשר לו לדחות את ההחלטה אם לקבל סכום הוני או להפוך את הכספים לכספי קצבה מוכרת הפטורה ממס לרגע האחרון.

 

 מי רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה? 

כל אחד רשאי לפתוח קופת גמל להשקעה, בכל גיל וללא סכום מינימאלי נדרש להפקדה. עם זאת, בשונה ממוצרי השקעה אחרים, יש תקרת הפקדה שנתית בגובה של עד 70 אלף שקל. 

 

לאיזה סוג משקיעים מתאימה קופת הגמל להשקעה?

קופת הגמל להשקעה מהווה אלטרנטיבה להשקעה במוצרים הפיננסים השונים ומתאימה מאוד למשקיעים אשר מעוניינים לבצע שינויים תכופים בתמהיל ההשקעות ללא אירוע מס וליהנות מעמלות נמוכות יחסית בניהול ההשקעות.

 

האם ניתן למשוך את הכסף בכל עת? 

כן, הקופה נזילה ולכן ניתן למשוך את הקופה בכל עת בצורה הונית (כסכום חד־פעמי) בתשלום מס רווחי הון, שעומד היום על 25% מהרווח הריאלי. חשוב לציין, כי מי שימשוך את הכספים לאחר גיל הפרישה בצורת קצבה יוכל ליהנות מקצבה חודשית פטורה ממס לחלוטין. 

 

אילו יתרונות מיסוי לפורשים קיימים בקופת גמל להשקעה? 

החוסכים באמצעות קופת הגמל להשקעה, עד לגיל פרישה,  נהנים משתי הטבות מס עיקריות:

  1. פטור ממס רווח הון.
  2. פטור ממס על הקצבה (לאחר גיל הפרישה הקצבה פטורה ממס)

שמירה על החיסכון עד לגיל הפרישה תגדיל בצורה משמעותית את החיסכון הפנסיוני ואת הקצבה שתשולם בכל חודש בעת הפרישה. ולכן, מומלץ להמשיך ולחסוך עד גיל הפרישה, ובכך להגדיל משמעותית את החיסכון הפנסיוני תוך ניצול הטבת המס. יתרון נוסף ניתן למצוא בדמות דחיית מס - כל עוד לא נמשכים כספים מהקופה אין תשלום מס על הרווחים שנצברו בה לאורך השנים.  

 

האם ישנן הטבות מס בגין ההפקדה לקופת גמל להשקעה? 

לא, בגין ההפקדות עצמן לא ניתן לקבל הטבות מס, וזאת בשונה מקופות גמל מסוג קצבה, שבהן מפקידים כספים לחיסכון הפנסיוני.

 

האם ניתן לבחור מסלולי השקעה ואת רמת הסיכון ? 

כן. באינפיניטי קיימים מספר מסלולים המאפשרים התאמה של המסלול בהתאם לטווח ההשקעה ומטרות החיסכון:  

מסלול אג”ח עד 15% מניות - מסלול זה מתאים לחוסכים אשר מעוניינים לקחת סיכון מועט כדי לשמור על ערך השקעתם, תוך חשיפה לסיכון נמוך.

מסלול כללי - מסלול זה מתאים לחוסכים אשר מעוניינים לקחת סיכון בינוני כדי להשיג צמיחה לאורך זמן על השקעתם, תוך חשיפה לסיכון בינוני.

מסלול מניות - מסלול זה מתאים לחוסכים אשר מעוניינים לפזר את השקעותיהם פיזור גיאוגרפי ומטבעי ע"י השקעה במניות בארץ ובחו"ל וע"י כך להיחשף למגזרי השקעה שאינם קיימים בארץ, זאת תוך שמירה על אמות מידה פיננסיות נאותות ופיזור רחב.

 

 האם ניתן לשעבד את הכספים המופקדים לקופת גמל להשקעה?

במסגרת תיקון 15 בחוק קופות הגמל, נקבע כי כספים שהופקדו לקופת גמל להשקעה ניתנים לשעבוד. כך יוכל העמית להשתמש בכספים אלו כבטוחות עבור האשראי שלו הוא נזקק.

 

חסכונית-קופת גמל להשקעה
כניסה לחדר הפרטי שלי
לקביעת פגישה אישית חינם עם מומחה אינפיניטי
מחקר ומידע
חינוך פיננסי TV
אינפיניטי דיגיטלי
לוח ארועים כלכליים
תגובה למידד המחירים לצרכן
ריבית בנק ישראל
אינפיניטי תקשורת ופרסום