שמיים כחולים באים, הוא השם המקורי של חברת ניו (NIO), המתחרה העיקרית של טסלה בשוק הרכבים החשמליים.
ניו הוקמה בשנגחאי שבסין בשנת 2014 וביום הקמתה כבר השיקה את רכבה הראשון. בשנת 2018 החברה הונפקה בבורסת הנסדא"ק.
החברה מייצרת רכבי SUV עם טווח נסיעה של עד 500 קילומטר לטעינה אחת, המאיצים מ0 ל- 100 קמ"ש ב4.4 שניות.
בדוחותיה הכספיים לרבעון השני של שנת 2020 החברה דיווחה כי היקף מסירות רכביה הגיעו לכדי 14,000 רכבים מתחילת השנה והציגה הכנסות של 526.4 מיליון דולר ברבעון השני.
אולם, החברה טרם הציגה רווח תפעולי.
לחברה אסטרטגיה עסקית מיוחדת לפיה היא מאפשרת את רכישת כלי הרכב בנפרד מהסוללה, בעלת העלות העיקרית, אותה ניתן לשכור בליסינג. אסטרטגיה זו מאפשר לניו למכור את רכביה במחירים נמוכים יותר ובכך להנגיש את מוצריה לאוכלוסייה רחבה יותר.
אמש, אנליסט מטעם JPMORGAN פרסם את חוות דעתו ובה העלה את מחיר היעד למניה מ14 דולר ל40 דולר למניה.
בנוסף ציינו בJPMORGAN כי החברה צפויה לכבוש נתח שוק של 7% בשוק הרכבים החשמליים ו30% מנתח שוק רכבי הפרימיום החשמליים, וזאת עד שנת 2025.
בעקבות פרסומי JPMORGAN מניית ניו השלימה עלייה של 22.57% למחיר של 26.50 דולר למניה ובנוסף השלימה המנייה עליה חסרת תקדים של 559.2% מתחילת שנת 2020.
עם התפתחות המודעות להתחממות כדור הארץ וזיהום האוויר, כך גם זמנם של הרכבים המונעים על ידי מנועי בעירה פנימית הולך ואוזל, העתיד ירוק, ולכן הרכבים החשמליים תופסים את מקומם.


*אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני בידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין לראות באמור לעיל התחייבות של קבוצת אינפיניטי להשגת תשואה כלשהי. קבוצת אינפיניטי מחזיקה ו/או עשויה להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותה השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של המדד הנסקר, והיא עשויה לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם חברות במדד הנסקר, למועד פרסום זה ו/או במועדים אחרים, הכל כמפורט לעיל ובין היתר משום כך ולאור האמור לעיל עשוי להיות לקבוצת אינפיניטי ו/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה ו/או מי מטעמה עניין אישי בנכסים ו/או בחברות ו/או בניירות הערך המוזכרים בכתבה, לרבות חברות המנויות במדד הנסקר. אין בתשואות העבר כדי להבטיח תשואות דומות בעתיד. טלח.